Technologia

Zmiany i innowacje

 

Ilość i jakość

Nowe diody CREE® LED zapewniają najjaśniejsze światło wśród latarek dostępnych na rynku. Efekt ich działania jest spotęgowany przez odpowiednie połączenie soczewki i reflektora, czyli Advanced Focus System. Dzięki temu latarki Ledlenser mogą wytwarzać niesamowite światło długie oraz czyste, homogeniczne światło do oświetlania bliskich obszarów.
Latarki Ledlenser - diody Cree Led

Matowa struktura "Frozen Black"

Ledlenser opracował nową strukturę rękojeści latarki "Frozen Black". Powłoka ta gwarantuje lepszą przyczepność i komfort pracy, zwłaszcza podczas obsługi w trudnych warunkach lub w rękawiczkach.

Anodowana powierzchnia

Anodowana powierzchnia latarki wraz z tytanowym pierścieniem mogą znieść najtrudniejsze warunki oraz uchronić urządzenie przed zniszczeniem
Latarki Ledlenser -Anodowana powierzchnia

Nowe przełączniki

Latarki serii S i T zostały wyposażone w nowe przełącznik ułatwiające pracę w trudnych warunkach lub w rękawiczkach.
Latarki czołowe serii H posiadają obecnie praktyczny przełącznik pozwalający regulować jej pracą zarówno na czole jak i z tyłu głowy.
Latarki Ledlenser - Nowy przełączniki

Przełącznik wielofunkcyjny

Przełącznik nowej latarki LEDLENSER® H7.2 i H7R.2 posiada trzy różne rodzaje zastosowania:
1. Wyjątkowo komfortowe włączanie programów i funkcji świecenia systemu Smart Light Technology.
2. Włączane opcjonalnie światło tylne.
3. Wskaźnik naładowania baterii (100-50% zielony, 50-20% czerwony)

Ergonomiczna konstrukcja
Lekkie akumulatory i wygodne paski z komfortowej pianki zostały tak zaprojektowane, że zapeniają wygodę nawet podczas długotrwałego użytkowania.
Latarki Ledlenser - Innowacje latarek czołowych

System ogniskowania

 

Advanced Focus System (AFS)

Specjalny, opatentowany* przez Ledlenser system ogniskowania Advanced Focus System (AFS), który łączy zalety soczewki i reflektora. Ważną częścią jest nasza soczewka reflektora, która ogniskuje do dwóch razy więcej światła niż pospolite reflektory. W tez sposób powstaje niesamowite światło długie. Równocześnie soczewka reflektora może wytwarzać okrągłe, homogeniczne światło, które jest idealne do czytania lub oświetlania bliskich obszarów.
* Patent EP 1880 139 B1, US 7.461.960
Latarki Ledlenser - Advanced Focus System

Speed Focus (SF)

Elastyczna, szybka i niezawodna mechanika suwaka ślizgowego obsługiwanego jedną ręką - Speed Focus. A do tego praktyczny. W przeciągu milisekund można zmienić ogniskowanie światła. W tym celu potrzebna jest wyłącznie jedna ręka, druga ręka jest stale wolna i gotowa do wykonywania innych czynności. Szybciej, łatwiej i pewniej nie da się tego dokonać.
Latarki Ledlenser - Speed Focus

Technologia X-LENS (XLT)

Technologia X-LENS zwielokrotnia zalety Advanced Focus System (AFS), i daje nową jakość światła. Perfekcyjnie zsynchronizowane wiązki promieni dowolnej liczby soczewek reflektora łączy się w jedną lampę. Wynikiem jest siła światła powiązanego w jednym wymiarze.
Latarki Ledlenser -Technologia X-LENS

Blue Moon Focus System

System Blue Moon Focus separuje pasmo niebieskie światła LED, kierując je na krawędź wiązki światła. W ten sposób powstaje charakterystyczny, biały stożek świetlny z niebieską krawędzią. Szczególną uwagę zwraca wyraźnie zarysowany kontur wiązki światła oraz równomierne oświetlenie. Zalety systemu Blue Moon Focus są szczególnie widoczne przy oświetleniu z bliska.
Ledlenser Blue Moon

Tryby świecenia

 

Smart Light Technology (SLT)

Technologia SLT umożliwia użytkownikowi w zależności od potrzeb wybór spośród 3 dostępnych funkcji świecenia (Power, Low i Strobe).
Ledlenser Technologia SLT

Smart Light Technology (SLT) Pro

Aby dopasować rodzaj oświetlenia do indywidualnych potrzeb Ledlenser tworząc SMART LIGHT TECHNOLOGY kreuje nowy sposób optymalnego dopasowania rodzaju oświetlenia.


Mikrokontrolery zastosowane w latarce przez kombinację przycisków i przełączników zapisują programy świetlne o różnym zakresie funkcji.


Użytkownik ma możliwość wyboru spośród 8 dostępnych funkcji świecenia:


Morse - łatwe nadawanie pojedynczych sygnałów świetlnych w dowolnej kombinacji.

Boost - naciśnięcie i przytrzymanie przełącznika powoduje silniejsze świecenie latarki, niż w trybie pracy ciągłej.

Power - wysoka moc w każdej sytuacji.

Low Power - w tej funkcji nie występuje efekt oślepiania w trakcie czytania i wykonywania innych prac.

Dim - bezstopniowa regulacja w zakresie od 15% do 100% pozwala ustawić indywidualnie żądaną moc świecenia.

Blink - automatyczne wysyłanie impulsów świetlnych w regularnych odstępach czasu. Ta funkcja nadaje się na przykład do sygnalizowania położenia.

S.O.S - w sytuacjach awaryjnych można skorzystać z funkcji S.O.S. Widoczność sygnału na odległość wielu kilometrów zwiększa szansę nadejścia ratunku.

Strobe - błyskanie o wysokiej częstotliwości (stroboskop) stanowi szybką i skuteczną metodę obrony. Obecnie tę technologię w zakresie"Non-Lether Weapons" stosuje również armia amerykańska.


SLT Pro umożliwia ustalenie indywidualnych programów świetlnych oraz zoptymalizowane zużycie energii.

Smart Light Technology Pro oferuje dwa tryby pracy latarki:


- oszczędny (Energy Saving) wydłużający czas pracy urządzenia,

- utrzymujący stałą jasność strumienia światła (Constant Current). Tryb ten jest idealny, gdy wysoki poziom jasności jest ważniejsza niż długa czas świecenia.

Latarki Ledlenser - Smart Light Technology SLT Pro

Optisense Technology

Czasem panuje półmrok, czasami jest pochmurno, a czasami ciemno. Dzięki zintegrowanemu czujnikowi jasności technologia Optisense automatycznie reguluje siłę światła i unika w ten sposób efektu oślepienia, bez zbędnych przełączników i przycisków.

Ładowanie akumulatorów

 

Floating Charge System

Floating Charge System to całkowicie nowa koncepcja. Dzięki magnetycznej ładowarce latarka „unosi się” w uchwycie. Styk magnetyczny sprawia, że sam proces ładowania jest niezwykle wygodny, a latarka może zostać podczas ładowania wyjęta za pomocą jednej ręki.

Nie ma konieczności wyciągania akumulatorów w celu ich naładowania w osobnej ładowarce.

Dzięki odpornym na zużycie magnetycznym zestykom, niesolidne i delikatne wtyczki do ładowania należą już do przeszłości. Nowa koncepcja ładowania to również wiele możliwości podłączenia np. dzięki adapterowi USB lub adapterowi samochodowemu.

Floating Charge System Pro

Floating Charge System Pro - solidny uchwyt z magnetycznymi stykami - pozwala na wygodne i praktyczne ładowanie bez niebezpieczeństwa uszkodzenia latarki. Zabezpieczenie transportowe umożliwia również zastosowanie w pojazdach.
Latarki Ledlenser - Floating charge System Pro

360° Power Indicator

Dziesięciostopniowy wyświetlacz z dwiema funkcjami uruchamia się przyciskiem wbudowanym w niezużywalny czujnik magnetyczny.
1. Stan akumulatora - w stanie wyłączonym liczba niebieskich diod LED wskazuje stan naładowania akumulatora w procentach.
2. Pozostały czas pracy - w stanie włączonym liczba świecących diod LED wskazuje pozostały czas świecenia w aktualnym trybie pracy.
Latarki Ledlenser - 360 Power Indicator

Akumulatory

 

Akumulator Safety Ytrion

Nowatorskie ogniwo Safety Ytrion Cell wbudowane w moduł Power bazuje na technologii, która dotychczas znajdowała zastosowanie głównie w pojazdach z napędem elektrycznym. Jest ono jeszcze bardziej niezawodne niż popularne akumulatory litowo-jonowe i znacznie lżejsze niż akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe.

Korzyści dla użytkownika:
- znakomita siła świecenia,
- wielogodzinna praca ze stałą mocą świecenia,
- 3.000 cykli ładowania bez znaczącego ubytku pojemności,
- 4-5 razy szybsze procesy ładowania (w porównaniu do akumulatorów litowo-jonowych).

Typowy dla innych baterii „efekt pamięci“ można tutaj w zasadzie wykluczyć. Latarkę można ładować w dowolnym momencie i z dowolną częstotliwością – bez straty mocy.

Latarki z technologią Safety Ytrion Cell są w najwyższym stopniu odporne na ekstremalne temperatury.
Latarki Ledlenser - Akumulator Safety Ytrion

Łatwa obsługa

Fast Action Switch

Jasne symbole umożliwiają intuicyjną obsługę i błyskawiczne przełączanie funkcji świecenia. Praktyczne rozwiązanie: jeden obrót aktywuje blokadę włączania.
Latarki Ledlenser - Fast Action Switch

Dynamic Switch

Podczas działania trzeba czasami bardzo szybko przełączyć na migoczące światło i równie szybko ponownie wyregulować jasność. Dzięki systemowi Dynamic Switch możliwe jest jednoczesne wykonanie obu operacji. Jedną ręką. W ułamku sekundy.
Latarki Ledlenser - Dynamic Switch

16:9 Bright&Wide Beam

Strumień światła jak na kinowym ekranie. Szeroki format światła uwzględnia fakt, że człowiek kieruje spojrzenie raczej w płaszczyźnie poziomej niż pionowej, a pole widzenia wynosi w poziomie około 190 stopni, a pionie tylko 150 stopni.

Dzięki owalnemu kształtowi latarki i reflektorowi Wide Beam zwiększa się bezpieczeństwo – użytkownik jest widoczny z każdej strony!

A zasięg światła wynoszący 90 lm i 10 m pozwala zauważyć każdą przeszkodę w znajdującą się w pobliżu.
Latarki Ledlenser - 16-9 Bright Wide Beam

Fast Lock

Bezstopniowe blokowanie skupienia wiązki światła zapobiega niezamierzonej zmianie jego ustawienia. Wybrane ustawienie ogniskowania można zablokować i szybko zwolnić poprzez lekki obrót głowicy latarki w prawo lub w lewo.
Latarki Ledlenser - Fast Lock

Multifunctional Switch

Za jednym obrotem, dzięki systemowi Turning Focus, latarki LED kierują swoją uwagę na wszystko. Ogniskowanie można przy tym ustawiać bezstopniowo. Dokładnie to co potrzebne, aby łatwo za pomocą poręcznej głowicy przełączyć z okrągłego światła bliskiego do ostrej wiązki światła długiego.
Latarki Ledlenser - Turning Focus